Hełmy wczesne


Hełmy późne


Hełmy antyczne


Elementy płytowe


Noże


 

W produkcji


 

 

Thorkil

ARMOUR REPLICAS AND HISTORICAL RECONSTRUCTIONS.

!Jesteśmy w trakcie zmian na stronie!

Witam na stronie internetowej prezentującej moje rzemiosło!

 Moje prawdziwe imię i nazwisko to Grzegorz Kulig. Z wykształcania jestem plastykiem - snycerzem. Płatnerstwem zajmuję się od 2001 roku, ale przez długi czas było to dla mnie tylko hobby. Początkowo zajmowałem się jedynie uzbrojeniem ochronnym, ale stopniowo rozwinąłem swój warsztat o wyroby z kości i rogu, noże, pasy etc. Ciągle jednak jestem przede wszystkim płatnerzem.

Na przestrzeni tych lat w moim rzemiośle widoczna jest znaczna ewolucja - stawiam bowiem na ciągły rozwój : umiejętności i technik wykonywania, wiedzy na temat materiałów z którymi pracuję oraz na temat rekonstruowanych przedmiotów. Wszystko to po to, by osiągać coraz wyższy poziom rzemiosła.

Obecnie najbardziej zależy mi na wiernym rekonstruowaniu oryginałów, włącznie z wykorzystywaniem historycznych metod wytwarzania. Opanowanie techniki kucia stali na gorąco pozwala mi m.in. na wykonywanie elementów uzbrojenia ochronnego bez konieczności spawania. Również wykonanie uzbrojenia ochronnego z wykorzystaniem tylko i wyłącznie narzędzi, które miał do dyspozycji średniowieczny płatnerz nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Są to jednak opcje specjalne i jeśli jesteście zainteresowani sprzętem wykonanym w ten sposób należy to wyraźnie nadmienić.

Moja strona internetowa nie jest katalogiem wyrobów! Pracuję na zamówienie i bardzo rzadko mam coś na stanie, ale chętnie wykonuję rzeczy, których jeszcze nie robiłem - takie zamówienia sprawiają mi najwięcej radości. Wystarczy przyjść do mnie ze zdjęciem/ryciną przedstawiającą oryginalny przedmiot, a otrzymacie rekonstrukcję. Niech Was nie zniechęca brak na stronie zdjęcia przedmiotu, który chcecie zamówić!

O uzbrojeniu ochronnym mojej produkcji słów kilka: 

Wszystkie elementy uzbrojenia ochronnego wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Wszystko też kuję ręcznie, przy użyciu ręcznych młotków, a nie pras i tym podobnych maszyn kształtujących blachę, które przyspieszają pracę, ale odbierają przedmiotom duszę i ich indywidualny charakter. Jeśli więc nie w smak  Wam uzbrojenie produkowane masowo, doceniacie zaś prawdziwe rzemiosło i macie specjalne wymagania- trafiliście w dobre miejsce! (więcej szczegółów w dziale FAQ)

Wszystko, co zostało udokumentowane na tej stronie (oprócz działu "wyprawy') zostało wykonane przeze mnie moimi własnymi rękami - nie cudzymi. Wyjątkiem są kute ręcznie ostrza, które zamawiam głównie od Roberta Kapusty. Natomiast wszelkie modele, czy to elementów pasów i biżuterii, czy ozdobne części hełmów i zbroi wykonuję własnoręcznie. Zlecam jedynie ich odlewanie w profesjonalnej pracowni odlewniczej.  

Zapraszam do obejrzenia dalszej części strony. Zachęcam do odwiedzania mojej strony internetowej, gdyż często pojawiają się na niej nowe, ciekawe rekonstrukcje.

Pozdrawiam,

Thorkil.

 


Nowości


Eksperymenty i pokazy rzemiosła


Kontakt


 

FAQ


Wyprawy


Linki